فارس/ سرپرست شبکه بهداشت و درمان ایوان، از ابتلای ۱۱ شهروند ایوانی به بیماری کرونا در پی تسلیت گویی به یک بیمار داغدیده خبر داد.

رضا جوروند، سرپرست شبکه بهداشت و درمان ایوان گفت: متاسفانه به دنبال عدم رعایت موازین بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی، تعدادی از شهروندان که برای تسلیت گفتن به فردی داغدار که بعدا مشخص شد مبتلا به بیماری کرونا ویروس است مراجعه کرده‌ بودند، به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.
وی اضافه کرد: بیماریابی فعال در خصوص شناسایی بیشتر مبتلایان در این زمینه همچنان ادامه دارد و پیش بینی می‌شود تعداد بیشتری بیمار شناسایی شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان ایوان با بیان اینکه تعداد بیماران شناسایی شده در شهرستان به شدت افزایش یافته و برخی از بیماران شناسایی شده هیچگونه علائمی نداشته‌اند؛ افزود: از عموم مردم انتظار می‌رود که نسبت به استفاده از ماسک و رعایت موازین بهداشتی پایبند باشند.

استفاده از ماسک یک ضرورت جدی است
وی تاکید کرد: در حال حاضر درمان قطعی برای بیماری کرونا شناسایی نشده و تنها راه جلوگیری از بروز موارد بیشتر بیماری کرونا و اجتناب از مرگ و میر احتمالی فقط و فقط پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری است؛ لذا استفاده از ماسک یک ضرورت جدی است.
جوروند با تاکید بر ممنوع بودن برگزاری اجتماعات به استناد مصوبات ستادهای استانی و شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا، از مردم خواست با پذیرش مسوولیت اجتماعی خویش و احترام به یکدیگر، در راستای حفظ سلامت مردم از حضور در این گونه مراسمات به دلیل احتمال ابتلای خویش و دیگران اجتناب ورزند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان ایوان در ضمن تقدیر از همه کسانی که در این خصوص به مسوولیت اجتماعی خویش عمل می‌کنند؛ گفت: کارکنان نظام سلامت طی چند ماه گذشته با جدیت و بدون وقفه اقدام به بیماریابی، درمان و قرنطینه بیماران کرده و به صورت شبانه روزی و در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی با هدف کاهش موارد ابتلا تلاش کرده‌اند؛ لذا از همه عزیزان عاجزانه تقاضا می‌کنم به فرزندان خویش در حوزه سلامت شهرستان ایوان برای کنترل بیماری کمک کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today