صدا و سیما/ بخش مراقبت های ویژه جدید (ICU) برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند راه اندازی شد.

دکتر ضیائی نمایند علمی کرونا در استان و رییس بخش عفونی بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجندگفت:با توجه به افزایش قابل توجه آمار موارد مراجعه به بیمارستان درخصوص ابتلا به ویروس کرونا، و افزایش بیماران بدحال و نیازمند به بستری در بخش مراقبتهای ویژه هستند این بخش راه اندازی شد.
دکتر ضیائی با بیان اینکه حدود پنج درصد از بیماران مبتلا به کرونا،نیازمند مراقبت‌های ویژه بوده و دستگاه ونتیلاتور برای آن‌ها ضروری است،افزود: متاسفانه بخش مراقبت‌های ویژه که تا ماه‌های قبل تنها یک بیمار در آن بستری بود، با توجه به افزایش آمار مبتلایان تکمیل شد.
رییس بخش عفونی بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجندافزود:‌بخش مراقبت‌های ویژه جدید در این بیمارستان با ۶ تخت راه‌اندازی شد که متاسفانه این بخش هم در حال تکمیل شدن است.
دکتر ضیائی خواستار مراقبت هرچه بیشتر مردم از خودشان شد و گفت:‌ افراد باید در اماکن عمومی حتما ماسک بزنند و ضد عفونی و شست و شوی دست فراموش نشود.
وی همچنین از مردم خواست تا از اقداماتی که باعث افزایش موارد ابتلا به بیماری در این یک ماه شده مثل شرکت در مجالس عزا و عروسی، دورهمی‌ها، مسافرت و مهمتر از همه جدی نگرفتن بیماری و عدم رعایت نکات پیشگیری بپرهیزند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today