فارس/ رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان گفت: 245 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تاکنون 245 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر 571 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

372 بیمار کرونایی در سنندج بستری هستند
وی تصریح کرد: در حال حاضر 204 بیمار در بیمارستان توحید سنندج، 48 نفر در بیمارستان بعثت سنندج، کوثر سنندج 120 نفر، امام خمینی سقز 50 نفر، بوعلی مریوان 27 نفر، فجر مریوان 25 نفر، شهید بهشتی قروه 20 نفر، امام حسین بیجار 14 نفر، بیمارستان سینای کامیاران 17 نفر، بیمارستان امام خمینی(ره) در دیواندره 16 نفر، شهدای دهگلان 9 نفر و در بیمارستان رازی بانه 21 نفر بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان اضافه کرد: وضعیت78 بیمار مبتلا به کرونا در کردستان وخیم و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
وی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان در 24 ساعت گذشته را 5 نفر اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 277 نفر در استان جان باخته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان گفت: از این تعداد 57 نفر در سقز، 92 نفر در سنندج، 23 نفر در قروه، 24 نفر در بانه، در مریوان 16 نفر، 21 نفر در بیجار، 26 نفر در کامیاران، 13نفر در دیواندره و پنج نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online