ایرنا/ مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: ۱۲۸ زندانی جرایم غیرعمد استان با هشت میلیاردتومان بدهی آزاد شدند.

عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان‌های لرستان با بیان اینکه ۸۰ درصد زندانیان استان فاقد سابقه کیفری هستند بیان کرد: در حال حاضر نرخ بازگشت مجدد زندانیان در استان بین ۲۰ تا ۲۲ درصد است.
وی با بیان اینکه اکنون به منظور توانمندسازی زندانیان استان با همکاری نهادهای مربوطه یکهزار و ۲۰۰ نفر در اشتغال های مورد جذب شده اند افزود: برای حمایت اقتصادی از خانواده زندانیان در لرستان بیش از ۲ هزار نفر از خانواده‌های زندانیان تحت پوشش و حمایت چهار انجمن هستند.
کشوری با اشاره به کمک مؤمنانه سازمان زندان‌های کشور گفت: سازمان زندان‌های کشور ۲۰ میلیارد تومان کمک مؤمنانه به خانواده زندانیان اهدا کرد که سهم لرستان ۵۰۰ میلیون تومان بود و در قالب کارت هدیه به خانواده زندانیان پرداخت شده است.
مدیرکل زندان های لرستان گفت: اکنون ۲ درصد زندانیان لرستان زن و ۹۸ درصد مرد هستند.
کشوری عنوان کرد: در حال حاضر ۹ مرکز اصلاحی و تربیتی در استان داریم که چهار مرکز در بروجرد، دورود و الیگودرز و پنج مرکز در مرکز لرستان وجود دارد.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب زندان های استان در مقابله با بیماری کرونا گفت: خوشبختانه تاکنون حتی یک مورد مشکوک به بیماری کووید۱۹ در بین زندانیان استان شناسایی نشده است.
به گفته وی در این راستا ۲ هزار نفر از زندانی دارای شرایط به مرخصی اعزام شدند و پس از پایان مرخصی آنها ۱۴ نفر مشکوک به کرونا بودند که مجددا به مرخصی اعزام شدند.
وی اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، زندان‌ها تکلیف قانونی برای انتقال زندان‌ها به خارج شهرها را دارند و بر اساس این، زندان الیگودرز که ۱۰۰ درصد فرسوده و در محدوده شهر وجود دارد طرح مطالعات آن انجام و عملیات اجرایی آن آغاز شده و در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کشوری با بیان اینکه همچنین طرح توسعه زندان دورود با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در حال انجام است، افزود: سرانه فضا برای هر نفر زندانی بر اساس استانداردهای جهانی ۱۴.۵ متر بوده که این رقم در کشور ۱۲ مترمربع و این نورم در لرستان ۱۰ مترمربع بوده که با احداث فضاهای مذکور به نورم کشوری خواهد رسید.
کشوری گفت: اکنون ۳۲ درصد جرایم زندانیان استان سرقت و مواد مخدر با ۲۸ درصد رتبه دوم است.
وی افزود: ۲ زندان مرکزی و اردوگاه خرم آباد مجهز به ایکس ری هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today