مهر/ امام جمعه کامفیروز گفت: آنچه که باعث آرامش بازار سکه و ارز می شود این است که علاوه بر اعدام سلطان‌ها، سازندگان سلاطین سکه و ارز نیز اعدام شوند.

حجت الاسلام و المسلمین تقی‌زاده، امام جمعه کامفیروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرارسیدن شهادت آیت الله بهشتی و ایام هفته قوه قضائیه، ضمن تبریک این هفته به قضات پاکدست و کارمندان زخمتکش دستگاه قضا، افزود: فردا سالروز شهادت آیت الله بهشتی، دومین رئیس قوه قضائیه پس از انقلاب و همراهانش است و نباید فراموش کنیم که انقلاب ما از نخست تا کنون زخم خورده‌ی ترورهای مستقیم و نیابتی بوده و هست.
وی ضمن اشاره به برخی خدمات کنونی قوه‌ی قضائیه، گفت: قوه‌قضاییه در دوره‌ی جدید خود که از ۱۶ اسفند ۹۷ شروع شده، اقداماتی انجام داده که باعث امیدوار شدن مردم به این قوه گردیده و مردم را به آینده خوشبین کرده است که از جمله رسیدگی قاطع و حکم قطعی برای مفسدین اقتصادی و کارهای بسیار دیگر.
حجت الاسلام تقی زاده تصریح کرد: البته دو نکته که کارکنان قوه قضائیه باید نصب العین خود قرار دهند یکی سرلوحه قرار دادن برخورد با مفسدین اقتصادی و قطع دست کسانی که قصد دارند با چپاول و غارت بیت المال اعتماد عمومی را به نظام کمرنگ کنند و دیگری لزوم تداوم و استمرار بر همین مسیری که یک سال و نیم اخیر بر طبق آن مشی نموده‌اند.
وی با اشاره به عواقب نوسانات بازار ارز و سکه داشت و در این رابطه گفت: نکته دیگری که حائز اهمیت است، تلاطم غیرمعقول و مشکوکی است که در هفته‌ی گذشته در بازار سکه و ارز شاهد آن بودیم، این نوسانات هم دارایی مردم را از بین می‌برد و هم آرامش روانی جامعه را نابود می‌کند.
امام جمعه کامفیروز یادآور شد: زمانی که گفتند سلطان سکه را دستگیر کرده‌ایم قیمت سکه زیر ۵ میلیون بود، اکنون سکه کمر همت خود را بسته برای رسیدن به ۹ میلیون تومان، مشکل کار اینجاست که سلطان سکه را حذف کردید اما آن فرد، یا باندی که سلاطین سکه را می‌سازند حذف نکردید و باید با اصلاح قوانین و مقررات نظام پولی و بانکی کشور، روزنه‌های قانونی که راه را برای فرار قانونی و اینگونه اختلاسات فراهم می‌کند بست و تا زمانی که چنین نکنید قطعاً در آینده باز شاهد این نوسانات و تلاطم‌های مخرب خواهید بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today