مهر/ رئیس اداره برق اسفراین گفت: اگر شهروندان به مصرف بی رویه ادامه دهند قطعاً قطعی‌های برق به صورت منظم و زمانبندی شده اعمال می‌شود.

ابوالفضل دیمه کار، رئیس اداره برق اسفراین اظهار کرد: گرمای هوا در روزهای اخیر که نسبت به سال گذشته ۱۵ روز زودتر آغاز شد، موجب استفاده از وسایل سرمایشی در بین شهروندان شده که از این رو شاهد افزایش میزان مصرف برق هستیم.
وی ادامه داد: در حالی که سقف انرژی مصرفی باید ۲۵۰ مگابایت باشد، اگر شهروندان به این مصرف بی رویه ادامه دهند ممکن است به سقف ۲۵۵ مگابایت برسیم که در این صورت قطعاً قطعی‌های برق به صورت منظم و زمانبندی شده اعمال می‌شود.
رئیس اداره برق اسفراین با اشاره به اوج بار مصرفی توسط شهروندان افزود: در صورت ادامه دار بودن این مسئله شرایط شبکه دچار فروپاشی خواهد شد که در این صورت خاموشی زیادی خواهیم داشت.
دیمه کار با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مصرف برق گفت: در سال جاری نسبت به سال گذشته به طور میانگین حدود ۱۶ درصد افزایش مصرف برق داشته‌ایم که در برخی روزها این میزان حدود ۳۰ درصد بوده است.
وی تاکید کرد: اگر کشاورزان در اوج مصرف در ساعات ۱۲ الی ۱۶ عصر در فصل تابستان موتورهای چاه خود را خاموش کنند از ۲۰ ساعت مصرف رایگان بهره مند می‌شوند.
رئیس اداره برق اسفراین از مردم خواست توصیه‌های مدیریت مصرف برق را در روزها و ساعات اوج مصرف جدی بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today