فارس/ قسمت‌هایی از کوه «شب» در منطقه رویدر از دیروز در آتش می سوزد و بدلیل سخت عبور بودن منطقه این آتش‌سوزی همچنان تداوم دارد.

آتش سوزی در منطقه‌ای به نام تنگ مادون در کوه «شب» در شمال رویدر و مرز استان هرمزگان و فارس رخ داده و طبق گزارش‌های رسیده حجم وسیعی از درختان در حال نابودی هستند.
عبدالسلام جمالی، عضو شورای اسلامی شهر رویدر گفت: گروههای مردمی از شهر رویدر و روستاهای تابعه هم اکنون برای مهار آتش در منطقه هستند اما به دلیل عدم امکانات کافی و حجم گسترده آتش از عهده خاموش کردن آتش بر نمی‌آیند.
وی افزود: این دوستداران محیط زیست خودشان نیز در معرض خطر قرار دارند.
عضو شورای شهر رویدر از مسئولان‌ هرمزگان و فارس خواست برای خاموش کردن آتش سوزی تمهیداتی بیاندیشند.
کوه شب در شهرستان بندرخمیر و در بخش رویدر واقع شده است و دارای منابع ارزشمند گیاهی و جانوری است، این کوه با ارتفاع 2 هزار و 888 متر، یکی از بلندترین کوه‌های جنوب ایران و هرمزگان محسوب می‌شود و در قلهٔ آن که پچادون نام دارد در زمستان برف می‌بارد که سفید پوش بودن آن از سمت شرق و غرب و جنوب قله کوه قابل رویت است.
در ضلع شمالی کوه شب روستای زاهدمحمود از توابع لارستان واقع است و در شرق آن روستای گوین از بخش رویدر قرار دارد و این کوه مشرف بر شهر رویدر هست. کوه شب دارای تنگه‌هایی به نام زندوی، مادون، اژدرو، موچک، خشک و لودخور می‌باشد که در بیشتر تنگه‌ها چشمه آب هم وجود دارد و اکنون تنگه مادون در آتش می‌سوزد.
کوه شب محل زندگی جانورانی چون آهو، بز کوهی، روباه، گراز، کفتار، شغال، جوجه‌تیغی و خرگوش ‌است.
همچنین پرندگان مانند: کبک، عقاب، شاهین، تیهو، فاخته و بلبل و صدها پرنده مختلف دیگر است که متأسفانه امروزه به دلیل نبود نظارت کافی و شکار بی‌رویه و غیرمجاز، نسل اکثر این حیوانات در حال انقراض می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today