باشگاه خبرنگاران/ دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: امروز ۱۰ مورد به آمار جان‌باختگان کرونا در استان افزوده شد که دو مورد مربوط به‌روز‌های گذشته بود که نتیجه آزمایش آنان امروز اعلام شد.

سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: روند افزایشی بستری موارد کرونا مثبت در بیمارستان‌های استان بوشهر ادامه دارد و این موضوع افزایش جان‌باختگان را نیز به همراه داشته است.
وی افزود: در هفته‌های گذشته هشدار دادیم که چنانچه موارد بستری در بخش ICU افزایش یابد شاهد افزایش موارد فوتی نیز خواهیم شد.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان، ادامه داد: از ۱۰ مورد بیماری که امروز در آمار جان‌باختگان به ثبت رسید دو مورد مربوط به‌روز‌های گذشته بود که نتیجه آزمایش آنان امروز اعلام شد.
کشمیری گفت: یکی از جان‌باختگان امروز نوجوان ۱۶ ساله‌ای بود که دچار مرگ مغزی شده و خانواده نوع‌دوست او به اهدای عضو رضایت داده بودند، اما با مثبت شدن نتیجه آزمایش، این اقدام خیرخواهانه انجام نشد.
وی با اشاره به ثبت ۷۱ مورد فوت‌شده براثر کرونا در استان بوشهر، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار دیگر نیز که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند جان خود را دست دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: جان باختن هم استانی‌ها براثر کرونا، مانند تیر خلاصی بر پیکر نیمه‌جان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا است.
کشمیری افزود: در شبانه‌روز گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند و در مراقبت خانگی قرار گرفتند.
وی با اشاره به افزایش بیماران کرونا مثبت بستری در بیمارستان‌های استان، عنوان کرد: ۱۲۱ مورد کرونا مثبت در بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۳۰ مورد در بخش ICU بستری هستند و درمجموع ۱۶ نفر نیز وضعیت رضایت بخشی ندارند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: وزیر بهداشت نیز در تماس تلفنی از آخرین وضعیت کرونا در استان مطلع شد. در این تماس روند تکمیل اورژانس هسته‌ای و عمومی بوشهر و دیگر طرح‌های ضروری استان در حوزه سلامت نیز به اطلاع وی رسید.
کشمیری ادامه داد: تکمیل و تقویت تجهیزات بهداشتی، درمانی و آزمایشگاهی در استان نیز از دیگر محور‌های گفت‌وگوی تلفنی با وزیر بهداشت بود.
وی بیان کرد: اضافه شدن تجهیزات و امکاناتی به ارزش ۱۲ میلیارد ریال به حوزه سلامت استان نیز وعده‌ای بود که وزیر بهداشت در تماس تلفنی قبلی محقق کرده بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday