صدا و سیما/ استاندار لرستان از اجرای ۳۴ طرح مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی در مرکز تفریحی و گردشگری بام خرم‌آباد خبر داد.

سیدموسی خادمی، استاندار لرستان اظهار کرد: یکی از استعدادهای خوب استان لرستان مجموعه بام خرم‌آباد است که می‌تواند به عنوان یکی از مراکز مهم تفریحی و گردشگری استانتوسعه بیشتری بیابد.
وی با بیان اینکه از ۷۰۰ هکتار مساحت این مجموعه ۶۰۰ هکتار آن فضای سبز است، افزود: بخش اصلی بام خرم آباد، فضای سبز و درختکاری و به طور اخص درختان مثمر است و به دلیل محدودیت‌هایی که در منابع دولتی داریم و نیازمندی‌هایی که منطقه دارد تاکنون نتوانسته‌ایم سرمایه‌گذاری مناسبی در این منطقه انجام دهیم.
استاندار لرستان به لزوم ساماندهی و طراحی مدل خوبی که با شرایط زیست محیطی و منطقه‌ای بام خرم آباد سازگار باشد، اشاره و عنوان کرد: از اجرای طرح‌های حامی محیط زیست در این مجموعه استقبال می‌کنیم تا فضای مناسبی برای شهروندان لرستان و سایر استان‌ها فراهم شود.
وی بر لزوم ایجاد فعالیت‌های اقتصادی سازگار با طبیعت در این مجموعه تاکید کرد و گفت: طرح اولیه آن با ۳۴ پروژه مختلف مطابق با استانداردهای بین‌المللی از جمله ایجاد شهر بازی سرپوشیده، مراکز بوم گردی، سایت اسب سواری، پیست‌های دوچرخه سواری، ماشین سواری، ورزش‌های هوایی و باند فرود و سایر مواردی که می‌توانند ضمن سازگاری با این مجموعه ایجاد جاذبه گردشگری داشته باشند، مورد نظر است.
خادمی اظهار کرد: این طرح توسط مشاور تهیه شده است و با طرح این موضوع با سازمان‌های مردم نهاد، انتظار داریم با کمک آن‌ها این پروژه را مدیریت کنیم و در آینده نزدیک این طرح را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشته تا بتوانیم در هر قسمت سرمایه گذاری لازم را انجام دهیم.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح از یک طرف به آبادانی بیشتر این مجموعه کمک می‌کنیم و از طرفی به ایجاد اشتغال و درآمدزایی پرداخته و در بحث نگهداری آن، موفق‌تر عمل خواهیم کرد.
استاندار لرستان ابراز امیدواری کرد: با ایجاد و توسعه این مرکز تفریحی و گردشگری زمینه رفاه مردم متناسب با توسعه محیط زیست فراهم شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today