باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل دامپزشکی کردستان از کشف و ضبط ۳.۵ تن خوراک دام و طیور غیرمجاز در کردستان خبر داد.

مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: این میزان خوراک دام و طیور در این کارخانه تولید شده که ضوابط نشانه گذاری نداشته و بخشی از آن نیز بدون پروانه ساخت تولید شده است.
وی اضافه کرد: ۱۷۵ کیلوگرم از این مقدار ضبطی فاقد هر نوع پروانه ساخت از اداره کل دامپزشکی استان کردستان بوده و سه هزار و ۳۲۵ کیلوگرم نیز به دلیل رعایت نکردن ضوابط نشانه گذاری شامل تاریخ تولید، تاریخ انقضا و سری ساخت بر روی بسته بندی محموله ضبط است.
مدیرکل دامپزشکی کردستان یادآور شد: اداره حقوقی اداره کل پس از این کشفیات در حال تنظیم و تکمیل پرونده‌ای برای ارجاع به مراجع قضایی است.
ورمقانی تاکید کرد: بازرسی مستمر و منظم طرح ممیزی و بازرسی از کارخانه‌های خوراک دام و طیور در قالب طرح رصد و پایش دارو، واکسن و مواد بیولوژیک از ۲۷ خرداد امسال آغاز شده است.
وی افزود: این طرح با توجه به نقش کارخانه‌های خوراک دام و طیور در تامین خوراک سالم و بهداشتی و همچنین تاثیر محصول بهداشتی تولیدی برای تغذیه دام و طیور در تضمین کیفیت و سلامت فرآورده‌های خام دامی انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online