ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد شهرستان‌های قرمز کرونا در این استان با قرار گرفتن شهرستان دهلران در وضعیت قرمز به سه شهرستان افزایش یافت.

جمیل صادقی‌فر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: پیش از این شهرستان‌های آبدانان و بدره در وضعیت قرمز قرار داشتند و ایلام نیز هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد.
وی یادآور شد: رشد بیماری کرونا در دهلران بسیار فزاینده بوده به طوری که هم تعداد موارد ابتلا و هم فوتی‌ها در این شهرستان بسیار نگران کننده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه دهلران پس از ایلام دومین تعداد مبتلایان و پس از ایلام و ایوان، سومین تعداد فوتی‌ها را دارد، افزود: فوتی‌های کرونا امروز دارای بیماری زمینه‌ای و مربوط به شهرستان دهلران بودند.
صادقی‌فر تاکید کرد: میزان حساسیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم کاهش پیدا کرده و این مساله یکی از مهم‌ترین علل شیوع ویروس کروناست.

مبتلایان هفته اول تیرماه ایلام ۴.۵ برابر مجموع مبتلایان اسفند گذشته
وی در خصوص وضعیت مبتلایان کرونا در استان در هفته اول تیرماه، گفت: مبتلایان در این هفته ۴.۵ برابر کل مبتلایان در اسفند پارسال، بیش از ۲ برابر کل مبتلایان در فروردین، بیش از 1.5 برابر کل مبتلایان در اردیبهشت و نزدیک به کل تعداد مبتلایان در خردادماه است.
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ، وضعیت کرونا در ایلام در هفته اول تیرماه نسبت به ماه‌های قبل فزاینده است بطوریکه در هفته اخیر آمارهای روزانه مبتلایان کرونا سه رقمی بوده است.
صادقی‌فر بیان کرد: بازدید دوره‌ای از شهرستان‌ها در هفته آینده با اولویت دهلران در دستور کار قرار گرفته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today