باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: فردا وزش باد نسبتا شدید و طوفان برای بیشتر مناطق استان کرمان پیش بینی می‌شود.

مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان طوفان در کرمان با اشاره به اینکه آسمان استان صاف تا کمی ابری است، گفت: امروز در بیشتر مناطق استان، جوی نسبتا آرام پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه امروز در شرق استان کرمان، وزش باد به همراه گردو خاک پیش بینی می شود، افزود: از فردا وزش باد نسبتا شدید به همراه طوفان شن و خاک، اکثر مناطق استان را دربرمی‌گیرد.
سلاجقه بیان کرد: در شهرستان‌های فهرج و ریگان، شدت وزش باد بیشتر است و احتمال وقوع طوفان شن و خاک وجود دارد.
وی با اعلام اینکه کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در شرق، شمال و شمال غربی دور از انتظار نیست، بیان کرد: احتمال اختلال در تردد راه‌های مواصلاتی استان کرمان به سیستان و بلوچستان، استان کرمان به یزد و استان کرمان به خراسان جنوبی وجود دارد.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان کرد: وزش باد شدید و گرد و خاک در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در استان وجود دارد و از روز سه شنبه، شدت وزش باد کاسته می‌شود.
وی گفت: در حالی که عنبرآباد در ۲۴ ساعته گذشته با ۴۷ درجه‌ سانتیگراد، گرم‌ترین روز را پشت سر گذاشته، ساردوییه با ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان بوده است.
سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۷ درجه‌ سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۳۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar