ایرنا/ نزاع هشت ساله میان اهالی دو روستای شهرستان بستک با میانجیگری دستگاه قضایی و وساطت فرماندار و جمعی از معتمدین محلی این شهرستان به صلح و سازش ختم شد.

علی صالحی، رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: روند رسیدگی به این پرونده اهالی روستاهای کوخرد و هرنگ از سال ۹۱ و به مدت ۸ سال به طول انجامید و در این رابطه برای۵۰ نفر حکم محکومیت قطعی صادر شد.
وی افزود: در نهایت با میانجیگری رییس دادگستری بستک، اعضای شورای حل اختلاف و جمعی از معتمدین محلی پس از اعلام گذشت شاکی پرونده و برقراری صلح و سازش همزمان با هفته قوه قضاییه، این افراد از محکومیت قطعی رهایی یافتند.
رییس کل دادگستری هرمزگان گذشت شاکی محترم این پرونده را اقدامی درخور تحسین و به تأسی از سیره نبی‌اکرم(ص) دانست و از تلاش و کوشش فرماندار و رییس دادگستری بستک و اعضای شورای حل اختلاف و معتمدین محلی در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد.
صالحی از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح استان همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today