تسنیم/ رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت استان همدان گفت: برای کنترل بازار مرغ در استان همدان، ۱۰۰ تن مرغ منجمد در فروشگاه‌ها توزیع شده است.

داریوش صفاری، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اظهار داشت: در هفته گذشته شاهد نا به سامانی قیمت مرغ در بازار همدان بودیم، به گونه‌ای که نرخ آن به 19 و 20 هزار تومان هم رسیده بود.
وی با بیام اینکه در روز چهارشنبه قیمت مصوب هرکیلو مرغ در ستاد تنظیم بازار 15 هزار تومان اعلام شد، ابراز کرد: بنابراین در حال حاضر حداکثر قیمت مرغ برای مصرف کننده کیلویی 15 هزار تومان است و اگر بیشتر از این قیمت به فروش برسد تخلف محسوب می‌شود.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر اینکه بازرسان به صورت روزانه در سطح بازار حضور دارند و بر قیمت‌ها نظارت می‌کنند، تصریح کرد: فروشگاه‌هایی که مرغ را با قیمتی بیش از نرخ مصوب بفروشند جریمه می‌شوند.
صفاری با بیان اینکه روزانه 125 تن مرغ گرم در سراسر استان توزیع می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر آن 100 تن مرغ منجمد نیز در فروشگاه‌های استان عرضه شده است.
وی قیمت هر کیلو مرغ منجمد را نیز بین 13 هزار و 100 تا 13 هزار و 700 تومان اعلام کرد و گفت: مرغ منجمد به اندازه کافی ذخیره شده و در مواقع نیاز در بازار توزیع می‌شود.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به افزایش قیمت تخم مرغ نیز اشاره کرد و گفت: قیمت هر کیلو تخم مرغ در درب مرغداری 9 هزار و 500 تومان است و باید با نرخ کیلویی 11 هزار تومان به مصرف کننده فروخته شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today