ایرنا/ طوفانی بودن دریا و بی توجهی به اخطار ناجیان غریق در ساحل بابلسر منجر به غرق شدن یک جوان ۲۳ ساله مازندرانی شد.

امیر احمدی دبیر هیات نجات غریق بابلسر گفت: این حادثه شب گذشته در منطقه علی آباد میر و خارج از طرح دریا و منطقه شنا ممنوع رخ داد.
وی افزود : متاسفانه با وجود هشدارهای هواشناسی و مواج بودن دریا که ممنوعیت شنا اعلام شده بود، تعدادی از جوانان در ساحل بابلسر بی توجه به این هشدارها وارد دریا شدند.
وی توضیح داد: سماجت جوانان برای شنا به حدی بود که میان آنان و ناجیان غریق مانع ورودشان به آب شدند ، درگیری لفظی پیش آمد و در نهایت این جوانان بدون توجه به هشدارهای ناجیان وارد آب شدند.
احمدی گفت: متاسفانه هر چهار نفر لحظاتی پس از ورود به دریا غرق شدند که سه نفر توسط ناجیان نجات یافتند ولی متاسفانه یک جوان ۲۳ ساله در میان امواج دریا ناپدید شد.
دبیر هیات نجات غریق بابلسر افزود: به دلیل مواج بودن دریا و تاریکی یافتن فرد ناپدید شده امکان پذیر نبود و اما صبح امروز جنازه این جوان بابلی توسط ناجیان غریق پیدا شد.
وی بیان کرد: متاسفانه نه تنها مسافران بلکه افراد بومی نیز به حرف ناجیان گوش نمی دهند و جان خود را به خطر می اندازند.
گفتنی است از آغاز طرح دریا که از ۱۵ خرداد ماه در مازندران اجرا شد تاکنون پنج نفر در دریای خزر جان باختند.
طرح دریا همه ساله از ماه خرداد در حدود ۴۰۰ کیلومتر از سواحل خزری مازندران به اجرا گذاشته می شود. برنامه ریزی و نظارت بر این طرح با دستگاه های مختلف دولتی و عمومی شامل هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، فرمانداری ها و دیگر دستگاه های مرتبط است.
بر اساس آمار پزشکی قانونی مازندران، در دوره چهار ماهه اجرای طرح سالم سازی دریا در سال گذشته در مجموع ۴۷ نفر به خاطر غرق شدن در آب های ساحلی این استان جان باختند که محل غرق شدن و مرگ ۴۵ نفر خارج از محدوده طرح‌های سالم سازی بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today