ایرنا/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: سینماها موظف به اجرای بخشنامه ابلاغی مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت هستند و حق اعمال نظر شخصی و سلیقه‌ای خود را در این زمینه ندارند.

محمدحسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: سازمان سینمایی وزارت ارشاد و شورای صنفی و انجمن سینماداران، نرخ مصوب بلیت سینماهای سراسر کشور را تعیین و ابلاغ می‌کند و طبق بخشنامه ابلاغی آنها بهای بلیت سینماها با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده محاسبه می‌شود.
وی با بیان اینکه با توجه به بخشنامه ابلاغی، قیمت بلیت سینماها در روزهای عادی ۱۲ هزار تومان، در روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل ۲۰ هزار تومان و روزهای سه‌شنبه نیم بها است، اظهار داشت: متولیان سینمایی استان با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی شهروندان بهای بلیت در روزهای پایانی هفته را افزایش نداده و با نرخ ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسانند.
این مسوول با اشاره به خسارت سنگین وارده به سینماهای استان به دلیل تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع بیماری کرونا، افزود: تمامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان از ابتدای تیرماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با استفاده از حداکثر ظرفیت ۵۰ درصد شروع شده است.
اسماعیلی ادامه داد: هم اکنون سینماهای قزوین پس از چهار ماه تعطیلی با اکران دو فیلم " شنای پروانه " و " خوب، بد، جلف ۲ " فعالیت خود را آغاز کردند و برای آشتی دوباره مردم و سینما مقرر شد تا در هفته اول بلیت سینماها نیم بها شود.
وی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، سالن‌های سینما مشروط به رعایت دستورهای بهداشتی و استفاده از حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت مجاز به فعالیت هستند.
اسماعیلی افزود: برای صیانت از سلامت شهروندان، کار گندزدایی و ضدعفونی سالن‌ها، صندلی‌ها و کل فضای داخلی سینماها به صورت روزانه انجام می‌شود و برای تامین مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای سینماهای استان اقدام شده است.
استان قزوین دارای ۲ سینما در شهر قزوین و ۲ سینمای سیار در شهرستان‌های آبیک و تاکستان است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today