فارس/ فرماندار گچساران گفت: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ناچار خواهیم شد که محدودیت‌های لازم را در بازار و اماکن عمومی برقرار نماییم.

علی خوانپایه، فرماندار گچساران با اشاره به روند صعودی افراد مبتلا به ویروس کرونا طی یک ماه اخیر در این شهرستان اظهار کرد: متاسفانه در یک ماه گذشته افراد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان با روند صعودی 2.5 برابری مواجه بوده است.
وی با بیان اینکه در خرداد ماه امسال 181 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ادامه داد: با توجه به شرایط مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان به مردم هشدار ‌داده می شود که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند.
فرماندار گچساران ابراز کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ناچار خواهیم شد که محدودیت‌های لازم را در بازار و اماکن عمومی برقرار کنیم.
خوانپایه با بیان اینکه برای سلامتی مردم تعارف و دلسوزی بی مورد با کسی نداریم ، افزود: با رعایت پروتکل های بهداشت، فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، استفاده از دستکش و ماسک می‌توان تاحدودی از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آورد.
وی ادامه داد: متاسفانه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و از سرگیری زندگی عادی و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در مکان‌های عمومی موجب شد تا وضعیت این شهرستان قرمز شود و متاسفانه شاهد هستیم که روز به‌روز بر تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان افزوده می‌شود.
فرماندار گچساران ادامه داد: شهروندان اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند قطعا با موجی از مبتلایان جهت بستری مواجه خواهیم شد که در نتیجه با توجه به کمبودهای امکانات و زیرساخت های بهداشتی و درمانی در شهرستان و استان خدای ناکرده با مرگ و میر مواجه خواهیم شد.
خوانپایه تصریح کرد: مردم هشدارهای مسئولان و کادر درمانی در خصوص ویروس کرونا را جدی بگیرند و به دستورالعمل‌های ابلاغی در این زمینه عمل کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر متاسفانه تعدادی بیمار مبتلا به ویروس کرونا در گچساران وضعیت خوبی ندارند.
فرماندار گچساران ابراز کرد: ویروس کرونا برخلاف تصوری که مردم عامه فکر می کردند در تابستان ضعیف نشده و تعداد مبتلایان افزایش یافته است.
خوانپایه ادامه داد: بازگشایی صنوف و سفر برخی از شهروندان گچسارانی به استان های خوزستان و بوشهر موجب جهش چشمگیر تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا هرگونه برگزاری مراسمات عروسی و عزاداری و تجمعات در شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today