باشگاه خبرنگاران/ رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: هر گونه حمل و نقل غیرمجاز دام تخلف است و با متخلفان برابر مقررات برخورد می‌شود.

عباس آغاز، رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد ابراز کرد: با توجه به خطر گسترش بیماری‌های مختلف از طریق جابه جایی و انتقال دام زنده غیر مجاز به ویژه بیماری‌های مشترک میان دام و انسان، با هر گونه حمل و نقل غیر مجاز دام برابر مقررات برخورد می‌شود.
وی با اشاره به اینکه هرگونه حمل و نقل دام و فرآورده‌های خام دامی نیازمند اخذ مجوز‌های لازم از دامپزشکی و رعایت اصول بهداشتی با توجه به شرایط کنونی است، افزود: با توجه به تاثیر نقل و انتقال عوامل انسانی به هنگام جابه جایی دام در شیوع بیماری کرونا ویروس، همچنین ممنوعیت عرضه دام زنده از آذربایجان‌غربی که از خطوط قرمز ستاد مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان مهاباد محسوب می‌شود و نهاد‌های مسئول در این زمینه سخت‌گیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد اظهار کرد: در همین راستا طی هفته گذشته در بازرسی انجام گرفته از دو دستگاه خودرو، تعداد ۱۰۱ راس گوسفند قاچاق که فاقد مدارک قانونی و مجوز حمل بهداشتی دامپزشکی بودند کشف و با هماهنگی نیروی انتظامی خودرو‌های فوق توقیف و در این زمینه دو نفر از متخلفان دستگیر و دام‌های قاچاق با هماهنگی مقام قضایی برای طی مراحل قانونی به شبکه دامپزشکی تحویل شد.
وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today