باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از رفع تصرف اراضی ملی ۱۱ هکتاری به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان مهاباد، خبر داد.

سردار مسعود خرم نیا، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی اظهار کرد: کاراگاهان دایره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی شهرستان مهاباد، در پی دریافت خبر و همکاری با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مبنی بر اینکه افرادی سودجو اقدام به تصرف اراضی ملی ۱۱ هکتاری به ارزش ۵۰ میلیارد ریال کردند موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد دو نفر با تصرف اراضی دولتی در یکی از روستا‌های این شهرستان و قطعه بندی آن به عنوان مزارع کشاورزی استفاده می‌کنند، که با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی محل اختفاع متهمان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه و همزمان هر دو متهم دستگیر و به صراحت، تصرف اراضی ملی را معترف شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد از اجرای طرح کاداستر اراضی ملی با هدف تثبیت مالکیت دولت و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۶۰ هزار هکتار از اراضی مهاباد (نقشه رقومی دارای مختصات با دقت هندسی استاندارد) خبر داد.
خرم نیا با اشاره به اینکه مقام قضایی اراضی مذکور رفع تصرف و در اختیار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قرار گرفت، تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today