ایرنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتیآذربایجان شرقی از صدور حکم جریمه ۶.۴ میلیارد ریالی برای پرونده قاچاق ۳۰ میلیون دینار عراقی به همراه اقلامی دیگر در بناب خبر داد.

سید احد یوزباشی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی بناب در پی اطلاع واصله از منابع خبری مبنی بر حمل اسلحه غیر مجاز توسط یک دستگاه اتوبوس بین شهری، اقدام به شناسایی و متوقف کردن آن کردند که پس از بازرسی تعداد چهار قبضه اسلحه غیرمجاز، ۳۰ میلیون دینار عراقی، ۲۰ بسته سم کشاورزی، چهار گونی لباس تاناکورا، ۲۰۰ عدد قرص و ۱۶۰ قلم لوازم آرایشی کشف و ضبط شد.
وی افزود: پس از تحقیقات لازم پرونده توسط دادسرای عمومی و انقلاب بناب در صلاحیت اداره تعزیرات حکومتی آن شهرستان قرار گرفت و پس از وصول و تشکیل پرونده در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.
یوزباشی اظهار کرد: متهمان در دفاعیات خود از قاچاق بودن کالاهای مکشوفه ابراز بی اطلاعی کردند، ولی باتوجه به صورتجلسه و گزارش تنظیمی پلیس آگاهی شهرستان بناب در حین کشف کالا و عدم ارائه مدارک محکمه پسند اتهام وارده محرز و مسلم شناخته شد.
یوزباشی ادامه داد: در خصوص قاچاق ارز ۳۰ میلیون دینار عراقی، سم کشاورزی، البسه، و قرص و لوازم آرایشی، متهمان با قبول مالکیت آنها و اظهارات و دفاعیات غیر موثر مطروحه و اوضاع موجود مرتکب تخلف قاچاق شده اند و طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط ارز و کالاهای دیگر مکشوفه به غیر از موضوع چهار قبضه اسلحه که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه انقلاب است، به پرداخت جزای نقدی در مجموع به مبلغ ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today