پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری اخلال گر ارز و دلار در شبکه های اجتماعی خبر داد.

محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر رصدهای به عمل آمده پیرامون فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی و سایر بسترهای فضای مجازی، فردی به فروش دلار و ارز و اعلام قیمت های غیر واقعی و در نهایت التهاب بازار در سطحآذربایجان شرقی اقدام می کرد که با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شدند.
این مقام انتظامی بیان کرد: با بررسی ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم با ایجاد کانال های تلگرامی و با همکاری سایر ادمین ها اقدام به قیمت گذاری ارز و دلار برای سوددهی به نفع خود می کردند و باتوجه به شرایط موجود با قیمت های غیر واقعی قصد التهاب بازار ارز را داشتند.
وی در ادامه افزود: با هماهنگی مقام محترم قضایی فرد مخل بازار ارز دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد که در ادامه تحقیقات پرونده مشخص شد متهم بدون داشتن مجوز و کاملا غیرقانونی اقدام به این عمل کرده که موجب تشویش بازار ارز و دلار شده است.
محمودی به مخلان و ملتهب کننده گان بازار هشدار داد: در صورتی که بخواهند اقدام به برهم زدن نظم فضای مجازی در قیمت اجناس و ارزها کنند فرجام خوبی نداشته و به شدت با این افراد سودجو برخورد قاطعانه خواهد شد.
رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today