ایرنا/ معاون امور عمرانی استاندار یزد گفت: ‌متقاضیان و افراد واجد شرایط مرحله نخست طرح اقدام ملی مسکن در استان که پیامک دریافت نموده‌اند، هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل مدارک خود در سامانه اقدام کنند.‌

محسن صادقیان، معاون امور عمرانی استاندار یزد اظهار کرد: از تعداد یک هزار و ۳۰۵ نفر متقاضی ثبت نام کننده مرحله نخست در شهرستان های استان به غیر از مرکز استان، ۴۴۰ نفر واجد شرایط تشخیص داده شده اند که تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد از این افراد نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کرده اند.
‌صادقیان ادامه داد: ‌لازم است متقاضیان و افراد واجد شرایط مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن که پیامک دریافت نموده‌اند، هر چه سریع‌تر نسبت به تکمیل مدارک خود در سامانه اقدام کنند.‌
معاون امور عمرانی استاندار یزد افزود: ‌در صورتیکه افراد در مهلت مشخص شده که پیامک دریافت کرده اند اقدام ننمایند، از لیست خارج می شوند و از افراد ثبت نام کننده مرحله دوم برای تکمیل مدارک فراخوان خواهد شد.
وی در خصوص برنامه طرح اقدام ملی مسکن در استان، ‌خاطرنشان کرد: همان‌طور که در خبرهای قبلی اطلاع رسانی شده طرح اقدام ملی مسکن با برگزاری جلسات منظم و هفتگی طبق برنامه در دست پیگیری است.
معاون امور عمرانی استاندار گفت: اقدامات انجام شده تا پایان خرداد ماه ‌سال جاری در رابطه با این طرح شامل ثبت نام متقاضیان طی سه مرحله، ‌پایان پایش متقاضیان مرحله اول، شروع پایش متقاضیان مرحله دوم، شروع تکمیل اطلاعات ثبت نام کنندگان پیامکی،
شناسایی، تامین و واگذاری زمین مورد نیاز در تمام شهرها، شروع طراحی، معماری و سازه پروژه ها،شناسایی متقاضیان نیروهای مسلح، فرهنگیان و کارگران واجد شرایط، پیگیری تامین زمین نیروهای مسلح، فرهنگیان و کارگران می‌شود.
صادقیان تصریح کرد: طبق برنامه ‌زمان بندی برای خانه های ویلایی تا ۳۱ تیرماه و برای خانه های طبقاتی تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری، شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی ‌مسکن را در تمامی شهرستان ها را خواهیم داشت و با پیگیری مداوم طرح‌ها در مدت یک سال، شاهد بهره برداری تعداد زیادی از این پروژه ها در استان باشیم.
متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.
شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.
سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.
نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today