فارس/ رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان گفت: در 24 ساعته گذشته ۱۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.
به گفته وی، در حال حاضر ۵۵۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان توحید سنندج، ۵۲ نفر در بیمارستان بعثت سنندج، ۱۱۷ نفر در بیمارستان کوثر سنندج بستری هستند، اظهار کرد: هم‌اکنون در بیمارستان امام خمینی سقز ۵۲ نفر، بوعلی مریوان ۲۰ نفر، فجر مریوان ۲۱ نفر، شهید بهشتی قروه ۲۲ نفر، امام حسین بیجار ۱۳ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۱۴ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۸ نفر، صلاح‌الدین بانه ۲ نفر، شهدای دهگلان ۸ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۵ نفر بستری هستند.
به گفته رضاعی، ۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
وی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان در 24 ساعت گذشته را 5 نفر اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۸۴ نفر در استان جان باخته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کردستان گفت: از این تعداد ۵۸ نفر در سقز، ۹۴ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه، ۲۴ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۲ نفر در بیجار، ۲۷ نفر در کامیاران، ۱۴ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رضاعی اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online