ایرنا/ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: آتش‌نشان این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ عملیات زنده‌گیری مار را در مناطق مختلف این شهر انجام داده‌اند که سه برابر سال گذشته بوده است.

سیدفواد هاشمی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان اظهار کرد: آتش‌نشانان این سازمان، این تعداد مار را که اغلب نیز سمی بودند، از منازل مسکونی، خودروهای سواری و واحدهای کارگاهی تولیدی و صنعتی حاشیه و داخل شهر با استفاده از تجهیزات زنده‌گیری به دام انداخته و به طبیعت بازگرداندند.
وی با تاکید براینکه زنده‌گیری مارها، به هیج وجه عاری از تهدید و خطر نیست، اظهار کرد: مردم باید در صورت مشاهده این خزنده خطرناک برای به دام انداختن آن اقدام نکنند و ضمن حفظ خونسردی بلافاصله با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تماس بگیرند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و گرما، طبیعت‌گردی افراد و خانواده‌ها نیز افزایش یافته است، بنابراین توصیه می شود در بازگشت به شهر، داخل وسائل و زیر و قسمت موتور خودروهای خود را مورد بازدید قرار دهند.
وی گفت: متاسفانه جانور خزنده و ترسناکی چون مار برای فرار از گرما، وارد قسمت موتور خودروهای پارک شده در دامان طبیعت شده و از این طریق به شهر و مناطق مسکونی راه پیدا می‌کنند.
هاشمی ضمن هشدار به شهروندان نسبت به افزایش تعداد مارهای سمی در منطقه، ادامه داد: امسال با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب‌وهوایی، ورود حیوانات موذی به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today