ایسنا/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن ۹ آتش سوزی طی روز جمعه ششم تیرماه در این استان خبر داد.

غلامحسین حکمتیان اصل، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع مناطق سروک، ارتفاعات سرآبتاوه، چاه پازنان دشتروم، آب سردون، گور سپید، میان‌تنگان در شهرستان بویراحمد و منطقه حفاطت شده دنا و دژه سلیمان و دیل و آرو در شهرستان گچساران بوده است.
وی در خصوص علت این آتش‌سوزی‌ها افزود: علت این آتش سوزی‌ها بیشتر عامل انسانی که در برخی موارد به علت آتش زدن پسماند مزارع است اما سهوی یا عمدی بودن آتش سوزی مشخص نیست.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دیدبان‌های محلی، نیروهای مردمی، تشکل‌های زیست محیطی، دوستداران طبیعت، دستگاه‌های مختلف از جمله منابع طبیعی، محیط زیست، سپاه، بسیج، آتش نشانی با تمام توان در مهار و خاموش کردن آتش جنگل‌ها همکاری و کمک کردند.

تاکنون ۵۱۰ هکتار جنگل و مرتع در آتش سوخت
حکمتیان اصل تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۱۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد طی حدود ۷۳ مورد آتش سوزی طعمه حریق شد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ مورد از این تعداد آتش سوزی در سطح زیر یک هکتار کنترل و مهار شدند، بیان کرد: در سراسر کشور میزان آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع ۲.۵ برابر افزایش داشته اما در این استان ۱.۵ برابر سال گذشته افزایش نشان می دهد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today