ایرنا/ براساس آخرین گزارش رنگ‌بندی مناطق کشور درخصوص شیوع بیماری کرونا توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) قرار دارند.

غلامرضا شریف‌زاده دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی به رسانه‌ها اعلام کرد: در این رنگ‌بندی شهرستان‌های بشرویه، سربیشه، فردوس و قاینات در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.
وی گفت: همچنین شهرستان‌های خوسف و زیرکوه در وضعیت زرد (خطر متوسط) و شهرستان‌های درمیان و سرایان در وضعیت سفید (کم‌خطر) قرار گرفته‌اند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به آمار و اطلاعات و رصد آمارها در استان آنچه امروز بایستی در اولویت همه مردم باشد حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.
وی تصریح کرد: براساس نتایج مطالعاتی که توسط سازمان جهانی بهداشت به دست آمده است استفاده از ماسک در مناطق تجمعی می‌تواند سبب کنترل اپیدمی کرونا شود.
شریف‌زاده یادآور شد: اولین توصیه همه ما به هم استانی‌ها ضمن رعایت فاصله اجتماعی استفاده از ماسک به ویژه در مکان‌های پرتجمع است تا از این طریق مردم بتوانند سلامت خود و دیگران را حفظ کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today