ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تمهیدات و مقدمات لازم برای بازگشایی مدارس در شهریورماه فراهم شده است و آمادگی برای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در این استان وجود دارد.

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست شورای معاونان این اداره کل ضمن بررسی گزارش کارگروه‌های مختلف شورای پروژه مهر استان اظهار داشت: ثبت‌نام دانش‌آموزان، ثبت سفارش کتاب‌های درسی، ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی‌ها انجام می‌شود.
وی روند برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم استان در خرداد ماه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به بازدیدهای انجام شده و گزارش‌های دریافتی، امتحانات براساس برنامه ابلاغی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور و قبل از آن تاکید کرد: با توجه به شرایط حاکم و انجام فعالیت‌های آموزشی در بستر شاد و حضوری، حجم فعالیت‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر است و ساماندهی امور، نیاز به هماهنگی و تلاش بیشتر دارد.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر ضرورت تسریع در ثبت‌نام دانش‌آموزان به ویژه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان و انجام مراحل مختف آن بدون اتلاف وقت، تاکید کرد و افزود: پوشش کامل دانش‌آموزان و انجام به موقع ثبت‌نام باید با سعه صدر و تکریم مراجعان از سوی مدیران و عوامل و دست‌اندرکاران و طبق ضوابط و مقررات ابلاغی دوره‌های تحصیلی انجام شود.
وی با اشاره به ثبت سفارش قریب ۹۹ درصد دانش‌آموزان استان برای دریافت کتب درسی، خواستار جدیت و تلاش مدیران شهرستان‌ها و مناطق برای اطلاع رسانی و ثبت سفارش دانش‌آموزان باقیمانده شد.
واقعی سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان را خط قرمز آموزش و پرورش استان دانست و بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.
وی از افزایش تعداد بازدید تیم‌های نظارتی استان خبر داد و خواستار مدیریت ورود و خروج نیروها و ارباب رجوع به واحدهای اداری و آموزشی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه تصحیح برگه‌های امتحان نهایی دانش‌آموزان با توجه به شرایط کنونی باید ضمن دقت سرعت نیز داشته باشد گفت: مدیران شهرستان و مناطق در اجرای طرح آجر به آجر با اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همکاری کنند زیرا این اتفاق مثبتی است که نیاز به مساعدت دارد.
همچنین مدیران ۲ شهرستان مرزی درمیان و نهبندان در این نشست حاضر شدند و به ارائه گزارش پرداختند.
مدارس استان خراسان جنوبی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از پنجم اسفند سال گذشته تعطیل شد اما آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی، شبکه شاد و تلویزیون ادامه یافت.
تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه جز مدارس استثنایی، مراکز پیش دبستانی و خوابگاه‌ها از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت امسال به مدت یک ماه بازگشایی شدند ولی حضور دانش‌آموزان الزامی نبود و فقط برای رفع اشکال و سوال از معلمان به مدارس مراجعه کردند.
همچنین امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در این استان به صورت حضوری و بقیه پایه‌ها غیرحضوری برگزار شد.
۱۷۸ هزار دانش‌آموز خراسان جنوبی در ۲ هزار و ۷۵۰ آموزشگاه و ۱۱ شهرستان استان تحصیل می‌کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today