تسنیم/ مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از کمبود پزشک متخصص در بیمارستا‌ن‌های تامین اجتماعی استان خبر داد.

فرزاد فیروزی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خدمات در حوزه درمان تامین اجتماعی به نیمی از جمعیت استان به طور مستقیم و به نیم دیگر هم مستقیم و هم غیرمستقیم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال 98 در مجموع 2 میلیون و 200 هزار رکورد خدمت را تولید کردیم بیان کرد: 2 میلیون و 400 هزار خدمت را نیز خریداری کردیم که در مجموع 4 میلیون و 600 هزار خدمت به مردم ارائه شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر 66 میلیارد تومان در تولید خدمت و 126 میلیارد تومان در خرید خدمت اعتبار هزینه شده و پیش‌بینی می‌شود امسال این اعتبار هزینه شده به بیش از 220 میلیارد تومان برسد
فیروزی با بیان اینکه اکثر بیمه شدگان استان از نوع قشر ضعیف و آسیب پذیر هستند افزود: درمان رایگان برای این افراد یک جنبه افزایش تاب‌آوری در بحران‌های اقتصادی دارد و چون استان ما یک استان محروم است تکلیف بیشتری در بخش درمان مستقیم داریم.
وی با بیان اینکه در زمینه فضاهای فیزیکی و دستگاه‌های پزشکی که خریداری شده مشکل خاصی وجود ندارد تصریح کرد: شهرستان بیرجند رتبه نخست زیرساخت بیمارستانی را در کشور دارد و از لحاظ بودجه نیز مشکل خاصی نداریم‌.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه تنها یک مشکل عمده داریم و آن هم کمبود پزشک متخصص در مراکز درمانی است گفت: در چند سال اخیر وزارت بهداشت هیچ‌گونه همکاری در زمینه تامین پزشک با ما انجام نداده و از این حیث پرونده وزارت بهداشت تیره و سیاه است.
فیروزی با تاکید بر اینکه به دلیل کمبود پزشک بخش بزرگی از تجهیزات مراکز درمانی ما بلاتکلیف مانده است افزود: بیماران بستری در بخش‌ها حتی برای یک سونوگرافی ساده با آمبولانس به مطب‌های پزشکان متخصصات اعزام می‌شوند.
وی با بیان اینکه 15 درصد ظرفیت درمان کشور دست تامین اجتماعی است اظهار داشت: در سال گذشته قرار بود از حدود 54 هزار نیروی متخصص طبق تصویب نمایندگان 10 درصد به تامین اجتماعی ابلاغ شود اما تاکنون هیچ اتفاقی صورت نگرفته است‌.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه بیمارستانی شمال شهر نیز همچنان بلاتکلیف است گفت: احداث هر چه زودتر این پروژه برای آن منطقه یک تکلیف واجب و ضروری است.
وی سیاست سازمان تامین اجتماعی را بر مبنای توسعه عنوان و بیان کرد: هر ساله 20 درصد تعداد بستری‌های ما افزایش پیدا می‌کند که در این راستا باید از نظر کیفیت خدمات خود را بهبود بخشیم.
یوسفی، مدیر داخلی بیمارستان شهید رحیمی بیرجند نیز با بیان اینکه سال گذشته یک و نیم میلیون نفر مراجعه کننده داشتیم گفت: دانشگاه علوم پزشکی موظف بوده به مناطق محروم متخصص بدهد اما در 5 سال اخیر به هیچ عنوان این اتفاق رخ نداده است.
وی تاکید کرد: بیشتر شکایات مردم در زمینه نبود پزشک متخصص در مراکز درمانی است‌.
حسین خسروی، نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی نیز قول مساعد در زمینه رساندن این مشکلات به وزیر بهداشت را داد و گفت: امید است بتوانیم با کمک همدیگر بخشی از مشکلات درمان استان را برطرف کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today