دادیران/ رئیس کل دادگستری گلستان گفت: طلاق توافقی امسال 6 درصد در محاکم استان کاهش یافته است.


هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای قضایی استان در گرگان گفت: علاوه بر طلاق توافقی، ضرب و جرع عمدی، توهین، تصادفات و خیانت در امانت هم بهار امسال در استان کمتر شده است .
هاشمیان افزود: جرایم مالی مانند سرقت ، کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع امسال بیشتر شده است و نیازمند حضور پررنگ تر دستگاه های اجرایی مرتبط برای کاهش جرایم در این بخش هستیم.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود به صدور 2 هزار رای جایگزین حبس، بهار امسال اشاره کرد و از دستگاه های اجرایی خواست: برای پذیرش محکومان مالی و رای باز زندان و کسانی که به مجازات های جایگزین حبس محکوم شده اند اعلام آمادگی کنند.
هادی هاشمیان افزود: مجازات های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه کیفری ندارند و جرایم سبک و غیرعمد مرتکب شده اند صادر می شود.
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود از کاهش مدت زمان رسیدگی پرونده ها در محاکم استان به کمتر از 100 روز خبر داد و گفت: امسال 23 درصد پرونده های معوق و پارسال 70 درصد پرونده های معوق با تلاش جهادی همکاران ما رسیدگی شد که همین امر میانگین رسیدگی به پرونده ها که پیشتر به چند ماه می رسید به کمتر از 100 روز کاهش داد که به معنای احقاق حق زودتر طرفین پرونده هاست.
هادی هاشمیان در ادامه این جلسه بار دیگر از مدیران خواست: نظات بر زیرمجموعه را جدی بگیرند.
رئیس کل دادگستری استان از مردم استان هم دعوت کرد: با عضویت در سامانه سجام، آسیب های اجتماعی و فساد اقتصادی را رصد و به مسئولان قضایی اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today