ایرنا/ رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز بابیان اینکه سه هزارو ۱۱۷ کیلو گرم مواد مخدر در سه ماهه نخست امسال در این استان کشف شد ، گفت : این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد بیشتر شده است.

سرهنگ علی عسگری رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز گفت: از مجموع مواد مخدر کشف شده ۲ هزارو ۵۵۳ کیلوگرم تریاک، ۵۲۰ کیلوگرم هرویین و کراک، ۴۴۱ کیلوگرم حشیش، ۱۶ کیلوگرم شیشه ، ۶۷ کیلوگرم مرفین و بقیه سایر مواد مخدر بوده است.
وی اضافه کرد: این کشفیات با احتساب عملیات های مشترک با استان های دیگر تا ۲ برابر افزایش می یابد.
عسگری افزود: طی سال جاری ۱۳۴ قاچاقچی، ۱۱ حمل کننده، ۷۰۹ توزیع کننده و ۶۵۰ نگهدارنده دستگیر شدند،همچنین طی این مدت ۱۰ باند توزیع مواد مخدر متلاشی و ۷۸ دستگاه خودروی سبک و سنگین از قاچاقچیان درالبرز کشف شد.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز از اجرای طرح تشدید نظارت بر گلخانه های استان البرز خبر داد و افزود: با هماهنگی به عمل آمده و همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان البرز به صورت هفتگی تمام گلخانه های سطح استان برای پیشگیری از هرگونه جرائم مواد مخدر به ویژه کاشت مواد مخدر گل به صورت هوایی و میدانی رصد می شود.
وی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های مهم پلیس البرز در سال جاری مبارزه قاطع و جدی با قاچاقچیان مواد مخدر است و خانواده ها به عنوان عامل مهم در پیشگیری و کنترل معضل بزرگ مواد مخدر باید مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.
ساکنان البرز در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
عسگری به اجرای طرح های پاکسازی در مناطق آلوده استان البرز اشاره کرد و افزود: طرح پاکسازی نقاط آلوده در مناطق مختلف در حال اجرا است و ریشه کن کردن معضل مواد مخدر نیاز به همکاری آحاد مردم و مسوولان دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday