ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از جدی بودن خطر از سرگیری روند صعودی ابتلا به کووید19 در دو شهرستان تحت‌پوشش این دانشگاه که هر دو مدتی است در وضعیت سفید و کم‌خطر قرار دارند، خبر داد.

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خصوص آخرین وضعیت همه‌گیری کووید-۱۹ در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه اظهار کرد: به دنبال روند صعودی ابتلا به کروناویروس در کشور و خصوصا مناطق همجوار شاهد افزایش موارد شناسایی شده کرونا ویروس در شهرستان‌های شاهرود و میامی هستیم.
وی ادامه داد: طی یک هفته اخیر ۴۰ مورد شناسایی جدید در این دانشگاه علوم پزشکی ثبت شده که در مجموع آمار کل موارد مثبت دو شهرستان تحت‌پوشش دانشگاه تاکنون به ۸۱۱ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن هشدار در خصوص خطر شیوع مجدد کرونا ویروس به کم‌توجی برخی از افراد به هشدارها پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم در شرایط کنونی نیازمند بالا بردن سطح حساسیت جامعه هستیم.
چمن بر لزوم رعایت بهداشت فردی و توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید و تصریح کرد: براساس شواهد علمی و تجربیات همکاران ما در این مدت: استفاده از ماسک توسط افراد مبتلا و دارای علائم، رعایت فاصله بیش از یک متر از همدیگر در کلیه محل های ازدحام و تجمع جمعیت و حتی محافل خانوادگی و جلسات اداری، استفاده از ماسک توسط اطرافیان بیماران، محافظت از ترشحات مجاری تنفس خصوصاً در هنگام سرفه و عطسه، استفاده از ماسک در محل های تراکم جمعیت و...از مهمترین توصیه‌هایی هستند که می‌توانند مانع از ابتلای افراد به کووید19 شوند.
وی بر شستشوی مکرر و مرتب دست‌ها به عنوان یک راه‌حل موثر در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس نام برد و از عموم شهروندان خواست توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today