باشگاه خبرنگاران/ دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: در وضعیت قرمز مشهد، مراسم‌های عروسی و عزا بیشترین سهم را دارند.

حمیدرضا رحیمی دبیر قرارگاه مرکزی دانشگاهی مبارزه با کرونا اظهار کرد: متأسفانه به‌علت رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی در خراسان رضوی و مشهد، در حال بازگشتن به شرایط شیوع گسترده کرونا در اسفندماه سال گذشته هستیم.
وی افزود: نصف جمعیت خراسان رضوی در مشهد است و تغییر آمار استان، متکی به وضعیت این شهر است. در روز‌های گذشته نزدیک به ۴۰ درصد از مراجعه‌های سرپایی به مراکز بهداشت در مشهد مثبت اعلام شده است، یعنی از ۵۰۰ مراجعه، ۲۰۰ مراجعه مثبت اعلام می‌شود که شرایط را سخت می‌کند.

بازگشایی حرم مطهر مشکل فعلی ما نیست
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: موضع شفاف دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره شرایط حرم مطهر این است که میزان دغدغه مدیران آستان قدس کمتر از ما نیست و در واقع مشکل ما به هیچ وجه حرم امام رضا(ع) نیست، زیرا تمام پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی با جدیت رعایت می‌شود و برخلاف برخی شیطنت‌ها، حرم مطهر هیچ آسیبی به وضعیت مشهد وارد نمی‌کند و از این حیث نگرانی نداریم.
رحیمی معضل کنونی در افزایش مبتلایان و بستری بیماران و حتی فوتی‌های مشهد را افزایش مراسم‌های عقد و ترحیم اعلام و بیان کرد: بار‌ها دکتر بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، اعتراض خود را به برپایی مجدد مراسم ترحیم و عقد اعلام کرده‌اند و هشدار‌های لازم را به اطلاع استاندار محترم رسانده‌ایم.
وی درباره چگونگی اعلام وضعیت قرمز در شهر‌ها و استان‌ها تصریح کرد: از زمان اعلام وضعیت قرمز کرونا، شهر یا استان هدف به‌مدت ۳ روز در حالت قرمز است، بنابراین اگر در گزارش سخنگوی وزارت بهداشت نام یک شهر یا استان به‌عنوان وضعیت قرمز اعلام شود، به‌معنای آن است که تا ۳ روز بعد نیز شرایط تغییری نخواهد کرد. خراسان رضوی استانی است که میزان بروز کرونا در آن پایین و شیوع کرونا در آن زیاد است.

محدودیت‌های کرونایی بازخواهد گشت
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان به مراسم‌های میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد و تاکید کرد: براساس اعلام استانداری، ۲۵ نقطه برای برپایی جشن‌های میلاد امام رضا(ع) تعیین خواهد شد که در صورت اجازه اجرای این برنامه‌ها از سوی ستاد استانی کرونا، تمام ضوابط اجرایی مانند برنامه‌های شب قدر خواهد بود.
همچنین در صورتی که میزان بستری‌ها و آمار مبتلایان روند افزایشی خود را حفظ کند، براساس اختیارات استانی و ملی، تمام محدودیت‌های کرونایی بلافاصله اعمال خواهد شد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید