باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه کردستان گفت:دانشگاه کردستان با کسب رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰ برای اولین بار در فهرست برترین دانشگاه‌های جوان جهان قرار گرفت.

رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان اظهار کرد: پایگاه رتبه بندی بین المللی تایمز از سال ۲۰۰۴ دانشگاه ها و موسسات علمی دنیا را بر اساس شاخص‌های مختلف ارزیابی می‌کند که هر ساله نتایج رتبه‌بندی جهانی، آسیایی، موضوعی و اثرگذاری دانشگاه‌ها از سوی این موسسه معتبر بین‌المللی منتشر می شود.
وی افزود: همچنین ارزیابی دانشگاه‌های جوان جهان، دانشگاه‌های با عمر کمتر از ۵۰ سال بر اساس ۱۳ شاخص در قالب پنج معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمدهای صنعتی و وجهه بین‌المللی صورت می‌گیرد.
رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جوان جهان ۲۰۲۰، تعداد ۴۱۴ دانشگاه از سرتاسر جهان مورد ارزیابی قرار گرفت و بر اساس نتایج منتشر شده دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ، دانشگاه تکنولوژی نانیانگ سنگاپور و دانشگاه پی اس ال فرانسه به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.
صادقی یادآور شد: همچنین در این رتبه‌بندی ۲۰ دانشگاه ایرانی حضور دارند که این آمار نسبت به رتبه‌بندی مشابه سال ۲۰۱۹ با تعداد ۱۳ دانشگاه از ایران با رشد چشمگیری همراه بوده است.
وی بیان کرد: دانشگاه کردستان با کسب رتبه ۱۱ در بین دانشگاه‌های ایرانی (جامع، صنعتی و علوم پزشکی) و رتبه هفت در بین دانشگاه‌های جامع کشور در اولین حضور خود در رتبه‌بندی مذکور، موفق به کسب رتبه ۳۰۰-۲۵۱ در بین دانشگاه‌های جوان جهان شد.
رئیس دانشگاه کردستان گفت: دانشگاه کردستان در ارزیابی‌های اخیر پایگاه رتبه‌بندی تایمز موفق به کسب ۱۰۰۰-۸۰۱ در رتبه‌بندی جهانی، ۲۵۰-۲۰۰ در رتبه‌بندی آسیایی، رتبه ۸۰۰-۶۰۱ در رتبه‌بندی موضوعی (مهندسی و فناوری و علوم فیزیکی) و رتبه +۶۰۰ در رتبه‌بندی تاثیرگذاری دانشگاه‌های جهان شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online