باشگاه خبرنگاران/ معاون عملیات آتش نشانی مشهد خبر داد: پنج نفر که برای مصارف کشاورزی در حال حفاری چاه در روستای چلقی، از توابع بخش رضویه در حومه مشهد بودند، دچار گازگرفتگی شده که ۴ نفر آن‌ها فوت و یک نفر دیگر با وضعیت وخیم در بیمارستان بستری شد.

محمدجواد سبحانی، معاون عملیات آتش نشانی مشهد گفت: این حادثه غروب امروز شنبه ۷ تیرماه ۹۹ از طریق تماس مردمی به سامانه ۱۲۵ اطلاع‌رسانی شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بلافاصله گروه نجات ایستگاه‌های ۶و ۴۹ را به محل حادثه در فاصله ۲۵ کیلومتری مشهد اعزام کرد.
وی افزود: با حضور نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد، یکی از جانباختگان در حین حفاری چاه برای مصارف کشاورزی در درون چاه دچار گاز گرفتگی می‌شود که به‌دنبال این اتفاق ۴ نفر دیگر که در محل حضور داشتند، بدون استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و عدم رعایت نکات ایمنی، برای نجات این فرد وارد چاه می‌شوند که همگی این ۵ نفر دچار گازگرفتگی و مسمومیت شدید شده که ۴ نفر جان خود را از دست دادند و یک نفر دیگر نیز با مسمومیت شدید و وضعیت جسمانی نامساعد در بیمارستان بستری شد.
معاون عملیات آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: همه این افراد بین ۲۰ تا ۵۰ سال سن داشته‌اند و ۳ نفر آن‌ها با یکدیگر برادر و ۲ نفر دیگر برادرزاده بوده‌اند که این حادثه غم‌انگیز برای آن‌ها رقم خورده است.
گفتنی است؛ علت دقیق این حادثه توسط عوامل انتظامی در دست بررسی است و آتش‌نشانان پس از پایان ماموریت به ایستگاه‌های خود در شهر مشهد مراجعت کردند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید