فارس/ فرمانده مرزبانی هرمزگان از کشف بیش از 2 میلیون نخ سیگار قاچاق در مرزهای دریایی شهرستان قشم خبر داد.

سردار حسین دهکی، فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: مرزبانان دریایی شهرستان قشم مبارزه با قاچاقچیان و سرباندهای قاچاق را در دستور کار خود قرار داده و با اجرای یک طرح عملیاتی بزرگ موفق شدند یک از باند وارد کننده کالای دخانی به مرزهای دریایی هرمزگان را متلاشی کنند.
وی افزود: مرزبانان این شهرستان با اشراف اطلاعاتی و کسب خبری مبنی بر اینکه یک فروند لنج حامل سیگار قاچاق قصد تخلیه محموله خود را در حوالی جزیره هنگام به قایق های تندرو دارد، سریعا برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
سردار دهکی عنوان کرد: مرزبانان حین گشت‌زنی در منطقه و در محدوده 18 مایلی شرق جزیره هنگام شناور قاچاقچیان را در حال تخلیه سیگارهای قاچاق به شناورهای تندرو می‌باشد، مشاهده کردند.
فرمانده مرزبانی هرمزگان با بیان اینکه خدمه موتورلنج با مشاهده مرزبانان با رها کردن شناور خود بوسیله شناورهای تندرو از محل متواری شدند، بیان کرد: مرزبانان ضمن توقیف موتورلنج در بررسی دقیق از آن موفق شدند 2 میلیون و 420 هزار نخ سیگار قاچاق را کشف کنند.
وی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمین در دستور کار اطلاعاتی است، گفت: ارزش ریالی کالاهای دخانی کشف شده 15 میلیارد ریال برآورد می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today