فارس/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهر از افزایش تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا و کاهش تخت‌های خالی بیمارستان‌ها خبر داد.

محسن بیرانوند، فرماندار ماهشهر اظهار کرد: وضعیت قرمز استان و شهرستان درپی افزایش تعداد مبتلایان باعث شد با در نظر گرفتن سایر جوانب، تیرماه را حالت فوق العاده اعلام کرده تا بتوانیم با اتخاذ تمهیدات لازم و تشدید نظارت ها در برقرار شدن نکات بهداشتی در همه اقشار جامعه و دستگاه‌های اجرایی، از این وضعیت رهایی یابیم.
فرماندار بندرماهشهر با تشریح اعلام وضعیت فوق‌العاده تصریح کرد: حالت فوق العاده به معنی تشدید تدابیر و تشدید اقدامات لازم است که تحقق این مهم همراهی احاد جامعه را می‌طلبد و عموم شهروندان با زدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا، در کنترل این بیماری نقش بسزایی خواهند داشت.

افزایش تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا
محمد شنبدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در ادامه جلسه با اشاره به وضعیت بیماران و بستری آنها در بیمارستان های سطح شهرستان، بیان داشت: تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا بیشتر شده است.
وی گفت: تعداد بیماران جدید کم شده ولی به دلیل طولانی شدن طول دوره بستری بیماران به لحاظ شدت بیماری در آنها، تعداد ترخیصی‌ها کم شده و به تبع آن تخت‌های کمتری خالی می‌شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در ادامه به تشریح بازدید روز گذشته نماینده ویژه وزیر بهداشت و اساتید دانشگاه تهران از بیمارستان معرفی و صنایع پتروشیمی پرداخت و افزود: این بازدید با ارزیابی علمی و عملیاتی همراه بود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر در پایان با تاکید بر هماهنگی‌های منسجم‌تر اعضای ستاد گفت: با توجه به وضعیت موجود ضروری است از هم اکنون برای فصل پاییز برنامه ریزی لازم انجام شود و تمهیدات مهم اتخاذ شود و امیدواریم که با کمک شورای راهبردی روند تجهیز و فعال کردن 20 تخت بستری مختص بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان راه زینب(س) تسریع یابد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today