باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی خوزستان گفت: ۲ هزار و ۵۰ قبضه سلاح غیرمجاز در طرح جمع آوری سلاح و مهمات در سطح استان کشف شد.

سردار حیدر عباس زاده، فرمانده انتظامی خوزستان اظهار کرد: به منظور ارتقاء امنیت عمومی در استان، طرح جمع آوری سلاح و مهمات غیرمجاز و دستگیری افرادی که به سمت منازل، اماکن، مغازه‌ها و خودرو‌ها تیراندازی می‌کنند، در دستورکار قرار گرفت.
او افزود: پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با همکاری سایر یگان‌های انتظامی و کار اطلاعاتی و تلاش مستمر از ابتدای سال ۹۹ تاکنون با اجرای ۹ طرح جمع آوری سلاح و مهمات، یکهزار و ۵۲۰ نفر از عاملان تیراندازی‌ها و دارندگان سلاح غیر مجاز را در سطح استان شناسایی و دستگیر کردند.
سردار عباس زاده با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۳۲۳ قبضه سلاح جنگی و یکهزار و ۷۲۷ قبضه سلاح شکاری و مجموعا ۲ هزار و ۵۰ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه ۲۰ هزار و ۳۰ عدد انواع فشنگ کشف شد، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با پارسال، ۴۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، ادامه داد: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر برخورد بی امان با دارندگان سلاح و مهمات بخصوص فضای مجازی، پرسنل انتظامی استان خوزستان، با کار اطلاعاتی ۵ باند قاچاق سلاح و مهمات را تاکنون منهدم کرده اند و همچنین از ابتدای سال تاکنون ۹ طرح جمع آوری سلاح و مهمات در سطح استان اجرا شده است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کلیه متهمان به مراجع قضائی معرفی شده اند، بیان داشت: نیروی انتظامی مصمم است در مقابل خرید و فروش سلاح، دارندگان سلاح غیرمجاز و عاملان تیراندازی برخورد جدی داشته تا محیط را برای متخلفان ناامن و برای آحاد مردم آرامش در پی داشته باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today