ایرنا/ گرمای هوای تابستان و کاهش غذا در طبیعت از یک سو و افزایش شمار جوندگانی مانند موش در کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و فاضلاب شهری از سوی دیگر سبب شده تا مارها به امید یافتن غذای مورد علاقه خود از اراضی زراعی حومه گنبدکاووس خارج شده و آرام آرام راهی خیابان و خانه‌های این شهر شوند.

حضور مارها در منازل مسکونی شهروندان گنبدی بویژه در محلات حاشیه‌ای شهر مانند شهرک‌ فرهنگیان، نئوپان، فرمانداری، بهارستان، سیدآباد و منازل نزدیک رودخانه‌های گرگانرود و چهل چای و نیز فضاهای باز و زمین‌های کشاورزی، موجب ترس و نگرانی آن‌ها شده است.
آمار دقیقی از تعداد این خزندگان در خانه گنبدی ها نیست و به جز تعدادی که توسط ماموران آتش نشانی زنده‌گیری و در مکان‌های دورتر به طبیعت بازگردانده می‌شوند، بعضی مارها توسط شهروندان زنده‌ شکار شده و یا کشته می‌شوند.
به گفته سیدسجاد حسینی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گنبدکاووس از ابتدای خرداد تاکنون و طبق گزارش مردمی، ۱۱ حلقه مار از منازل شهروندان ساکن محلات حاشیه شهر زنده‌گیری و در بیابان‌های اطراف رهاسازی شده است.
سیدسجاد حسینی با اشاره به نقش مارها برای کنترل آفات و کاهش جمعیت جوندگان، از شهروندان گنبدی خواست موجب آزار رساندن به این حیوان نشده و به محض مشاهده، مراتب را به آتش نشانی اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today