پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی هرمزگان از کشف 81 میلیارد و 620 میلیون ریال کالای قاچاق در اجرای طرح عملیاتی نصر در هرمزگان طی 48 ساعت گذشته خبر داد.

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با توجه به مطالبه به حق مردم در خصوص ایجاد امنیت پایدار در جامعه، طرح ضربتی عملیاتی نصر با مشارکت کلیه یگان های انتظامی سطح استان به مدت 48 ساعت اجرا و 36 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شدند.
وی افزود: در مدت یاد شده با تلاش همه جانبه مأموران در مجموع 473 هزار و 600 نخ سیگار، 93 دستگاه لوازم خانگی، 4 عدد قطعات خودرویی، 327 متر پارچه، بیش از هزار قلم لوازم آرایشی، 27 هزار و 399 کیلو مواد خوراکی، 58 هزار و 400 لیتر فرآورده های نفتی و 25 رأس دام قاچاق کشف شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار داشت: در اجرای این طرح در مجموع 391 سارق، مالخر و مظنون به سرقت شناسایی و طی عملیات‌های جداگانه دستگیر و به 65 فقره سرقت اعتراف کردند.
سردار جعفری افزود: در اجرای این طرح، 4 فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش 2.5 میلیارد ریال با دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای، کشف 2 فقره پرونده جعل به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال و دستگیری 2 جاعل از دیگر توفیقات این طرح است.
وی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در این طرح را 81 میلیارد و 620 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: در این رابطه 42 متهم نیز دستگیر که به مراجع قضایی استان معرفی شدند.
فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه طی این مدت 72 فقره پرونده کشف کالای قاچاق تشکیل شده است، تصریح کرد: از این تعداد 2 پرونده بالای 500 میلیون تومان و 70 فقره پرونده زیر 100میلیون تومان بوده است.
فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه در این طرح 37 فقره پرونده در خصوص قاچاق تشکیل شده است، گفت : پلیس با اجرای طرح های مبارزه با قاچاق کالا با تمام توان با این پدیده شوم و قاچاقچیان به صورت قاطع، قانونی و بدون اغماض برخورد می کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today