باشگاه خبرنگاران/ معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان ایلام از تشدید نظارت بر بازار و برخورد با اخلالگران و برهم زنندگان نظم و ثبات بازار خبر داد.

حیدر ولی‌زاده، معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان ایلام گفت: دکترین و هدف غایی سازمان تعزیرات حکومتی برخورد با متخلفین اقتصادی که موجب اخلال و بروز نارضایتی و ناهنجاری در بازار و اقتصاد کشور و معیشت مردم و جامعه هستند از وظایف سازمان تعزیرات حکومتی است.
وی افزود: صلاحیت‌های سازمان تعزیرات حکومتی، رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز، تخلفات بهداشتی و دارویی درمانی و پزشکی، تخلفات صنفی، تخلفات غیرصنفی شامل دستگاه‌های اداری و شرکت‌ها و کارخانجات است.
معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان ایلام بیان کرد: در سه ماهه سال جاری ۱۳۹۹ تعداد ۱۶۷ مورد گشت مشترک تعزیرات حکومتی با حضور قاضی ویژه تعزیرات حکومتی تشکیل شد و بیش از ۳۵۰۰ واحد صنفی و غیرصنفی در سطح استان با همکاری سایر دستگاه‌های متولی نظارت مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته‌اند.
ولی‌زاده اضافه کرد: ۸۶۳ پرونده تخلف صنفی و غیرصنفی ۵۴ فقره پرونده تخلف دارویی درمانی و پزشکی ۷۲ پرونده تخلف قاچاق کالا و ارز تشکیل که تماما رسیدگی و صدور حکم و اجرای حکم شده اند.
معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان ایلام ادامه داد : متخلفین این پرونده‌ها مجموعا به جزای نقدی به مبلغ ۶۵ میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم شده‌اند.
وی گفت: در سه ماهه سال جاری و بهمن و اسفند ۹۸ به علت عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی بیش از ۵۰۰ واحد صنفی که تخطی از پروتکل‌های بهداشتی کرده اند پلمب شده و به ۱۳۵۰ واحد صنفی تذکر و اخطار داده شده است.
ولی‌زاده اظهار کرد: ۷ داروخانه ۱۱ واحد فروشنده کالای بهداشتی و پزشکی به علت اخفاء و امتناع از عرضه کالای پزشکی، گرانفروشی، کم فروشی، احتکار کالا از جمله ماسک، دستکش، الکل، ژل بهداشتی، پلمب شده‌اند.
معاون قضایی تعزیرات حکومتی استان ایلام افزود: دلالان و متخلفانی که قصد سودجویی و بر هم زدن نظم و ثبات بازار دارند اخطار داده می‌شود که تعزیرات حکومتی با آن‌ها بدون اغماض و قاطعانه برخورد قضایی می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today