صدا و سیما/ برگزاری هرگونه مراسم جشن عروسی و ترحیم در شهرستان فسا ممنوع شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهر ستان فسا از ممنوعیت برگزاری مراسم‌های عقد، عروسی و مجالس ترحیم در شهرستان فسا تا اطلاع ثانوی خبر داد.
تواضعی گفت: افزایش تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرونا در شهرستان فسا و قرار گرفتن در وضعیت قرمز باعث شد تا از برگزاری مراسم‌های جشن عقد، عروسی و ترحیم تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.
وی افزود: نظر به مصوبه کمیته مقابله با پیشگیری بیماری کرونا و شورای تامین شهرستان برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و ترحیم و مجالس خانگی به هر نحو تا اطلاع ثانوی به کلی ممنوع است و در صورت مشاهده افراد متخلف به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی و به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم تعزیرات) تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
تواضعی ادامه داد: در صورت تخلف و سرایت بیماری در هر مجلسی که برخلاف مصوبات برگزار شود مقصرین به استناد مواد ۴۹۲ و ۴۹۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ تحت تعقیب قرار گرفته و محکوم به پرداخت هرگونه خسارت جانی و مالی اعم از دیه و هزین‌های درمان به افراد مبتلا شده خواهند شد.
دادستان فسا گفت: به ماموران انتظامی دستور داده شده تا از برگزاری هرگونه مجالس جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی و قاطع شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online