باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از توقیف یک دستگاه خودروی باری نیسان حامل یک تن چوب قاچاق در سروآباد خبر داد.

مسلم مرادی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سروآباد به یک خودروی نیسان حامل مقطوعات چوبی قاچاق مشکوک شده و آن را در ایست و بازرسی شهید کریمی متوقف کردند.
وی افزود: بعد از اطلاع کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل اعزام و پس از بررسی دقیق قاچاق بودن محموله کشف شده را تایید کرده و پرونده این تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد یادآور شد: در بازرسی از این خودروی نیسان مقدار یک تن چوب درختان جنگلی از نوع بید کشف و ضبط شد و محموله به اداره منابع طبیعی انتقال و خودروی نیسان نیز به پارکینگ منتقل شد.
مرادی اضافه کرد: با اجرای طرح تنفس جنگل‌های شمال کشور چشم طمع غارتگران به جنگل‌های زاگرس دوخته شده است و سوداگران با هر شگردی در پی تخریب جنگل‌های این منطقه هستند.
وی از مهار و کنترل آتش سوزی جنگل‌های بین روستا‌های گوشخانی و ترخان آباد این شهرستان خبر داد و گفت: با حضور به موقع نیرو‌های مردمی و یگان حفاظت از منابع طبیعی این آتش‌سوزی در کمتر از چند ساعت مهار شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد علت اصلی این آتش سوزی را بی احتیاطی و سهل انگاری رهگذاران بیان کرد و افزود: میزان خسارات ناشی از این آتش سوزی در دست بررسی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online