صدا و سیما/ مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۴۰ درصد تست‌های آزمایشگاهی کوید 19 در علوم پزشکی مشهد مثبت می‌شود.

محمد درخشان، مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم اکنون با توجه به افزایش تعداد مراکز آزمایشگاهی و همچنین کاهش رعایت نکات بهداشتی از طرف مردم ۴۰ درصد موارد مورد بررسی، مثبت می‌شود.
وی افزود: بیماری کرونا به شکلی است که بیش از ۵۰ درصد مبتلایان بدون هیچگونه علائمی بهبود می‌یابند و ۳۰ درصد با علایم خفیف مراجعه می‌کنند و ۲۰ درصد مابقی نیز در صورت وجود بیماری زمینه‌ای نیاز به خدمات درمانی و بستری پیدا می‌کنند.
درخشان عنوان کرد: خواسته ‌ما این است که مردم به توصیه‌ها و هشدار‌ها توجه و به آن‌ها عمل کنند تا خودشان و دیگران با آسیب مواجه نشود؛ ما اعلام کرده‌ایم به علت اینکه سلامت خود و همنوعانمان را دوست داریم ماسک می‌زنیم.
مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: هم اکنون ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از ساعت ۸ تا ۱۸ به طور ویژه به بیماران مبتلا و یا مشکوک به کووید-۱۹ خدمات ارائه می‌دهند که با فعال شدن این مراکز نایی از ازدحام بیماران و مراجعه بیماران سرپایی به مراکز درمانی دولتی جلوگیری شد و بیماران سرپایی به مراکز جامع خدمات سلامت ارجاع شدند.
وی افزود: هم اکنون یک هزار و ۴۰۰ واحد در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات سطح یک بهداشتی، آموزش و اطلاع رسانی و همچنین غربالگری کرونا را به مراجعان ارائه می‌دهند و در صورت مشاهده علائم مشکوک به کرونا به مراکز ویژه خدمات جامع سلامت ارجاع داده می‌شوند.
درخشان با اشاره به فعالیت جداگانه مراکز پاک با مراکز ۱۶ ساعته، گفت: مراکز پاک ویژه کودکان و مادران باردار و سالمندان است که هیچ تداخلی با بیماران دیگر ندارند و در مراکز ۱۶ ساعته هم پایگاه ویژه مادران باردار کرونایی فعال شده است تا هیچگونه ارتباطی میان این گروه از بیماران با دیگر بیماران کرونایی وجود نداشته باشد.
مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در مرحله دوم غربالگری بیشتر افراد در معرض خطر از جمله بیماران دیابتی، فشار خون بالا، نقص سیستم ایمنی، سرطان و مادران بررسی شدند.
وی ادامه داد: روزانه بیش از ۶۰۰ مورد تست کووید ۱۹ انجام می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید