ایرنا/ فرماندار مانه‌وسملقان گفت: این شهرستان به لحاظ شیوع بیماری کرونا به وضعیت سفید رسیده است که این امر جز با همکاری مردم و رعایت مسائل بهداشتی میسر نمی‌شد.

محمودرضا معموری، فرماندار مانه‌وسملقان اظهار داشت: البته با وجود گذر نسبی از بحران همه گیری کرونا و رسیدن به وضعیت سفید، ضروری است که همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم به صورت جدی مورد توجه باشد چون امکان بازگشت ویروس وجود دارد.
وی با اشاره به سفر رییس کمیته امداد کشور به این شهرستان در هفته گذشته، گفت: در این سفر مقرر شد علاوه بر ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی برای محرومان این شهرستان، در بخش بیمه روستاییان و عشایر نیز ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به عنوان سهم مددجویان مانه و سملقان منظور شود.
معموری اصلی ترین مشکلات این شهرستان را مربوط به ۲ حوزه راه روستایی و آب آشامیدنی عنوان کرد که باید برای رفع آنها برنامه ریزی شود.

ضرورت دوندگی مدیران برای جذب اعتبارات ملی
سیدمحمد پاکمهر، نماینده شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: ضروری است مدیران استان و نیز شهرستان ها برای جذب اعتبارات ملی دوندگی کنند.
وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی در حوزه راه، ۱۰ درصد از میانگین کشور عقب است، افزود: این استان به لحاظ محرومیت در رده های پایین کشور قرار دارد ولی زمان توزیع اعتبارات توازن نیز در رده پایین جدول است و همین نامتوازن بودن اعتبارات، باعث عقب ماندگی استان در همه زمینه‌ها شده است.
پاکمهر جبران این عقب ماندگی ها را نیازمند داشتن نگاه انقلابی به مشکلات و کار جهادی دانست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today