ایرنا/ سرپرست رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه کماکان ۹ شهر در خوزستان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا هستند گفت: مجوز اعمال اقدامات محدود کننده برای استان را از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کرده و منتظر تصمیم ستاد در این باره هستیم.

فرهاد ابول نژادیان، سرپرست رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: ۸۰ درصد تخت‌های بستری بیمارستان های استان اشغال شده و در صورت ضرورت امکان افزایش ظرفیت هست.
وی ادامه داد: تخت‌های ویژه در استان به طور کامل پر هستند، شهرستان ماهشهر با کمبود تخت‌های ویژه مواجه شده است، درخواست تامین چند دستگاه ونتیلاتور( دستگاه تنفس مصنوعی) برای بهبهان و ماهشهر را به وزارتخانه داده‌ایم.
ابول نژادیان بیان کرد: در بخش‌های بستری بیماران کرونا شیب ملایم است اما در تخت‌های مراقبت ویژه کماکان وضعیت بستری پایدار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: در جامعه مشاهده می‌شود که فاصله‌گذاری ها خیلی خوب رعایت نمی شود، مردم باید به استفاده کردن از ماسک توجه خاص داشته باشند، حضور نداشتن در اجتماعات بسیار مهم است اما متاسفانه با وجود هشدارهای زیادی که در این مورد داده می شود مراسم عزا و عروسی همچنان در استان برگزار می‌شود.
ابول نژادیان اظهار داشت: البته بسیاری از شهروندان آگاه هم هشدارها را رعایت می‌کنند و در خانه می‌مانند اما جمعیت بالایی از مردم رعایت نمی‌کنند.

طولانی شدن پیک کرونا در خوزستان
وی گفت: پیک کرونا در استان طولانی شده و باید کمپین‌هایی برای فرهنگ سازی استفاده از ماسک در خوزستان ایجاد شود.
ابول نژادیان بیان کرد: درتعداد تخت‌های بیمارستانی و نیروی پرستار با مشکل مواجهیمو در تلاش هستیم که پرستارهایی که شرکتی هستند تبدیل وضعیت شوند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: کمتراز هشت نفرپرستاربه صورت داوطلبانه برای کمک به کادر درمان وارد استان شدند.
او ادامه داد: تنها سه نفر فوق تخصص آی سی یو در استان فعالیت دارند و این کمبود به بخش بهداشت و درمان استان بسیار فشار وارد می کند.
وی با اشاره به اینکه یکصد کودک در استان به کرونا مبتلا شده اند افزود: مواردی ازابتلا و بستری شدن کودکان را در استان داشتیم و یک کودک نیز به دلیل بیماری زمینه‌ای فوت کرده است، این بیماری در کودکان شایع نیست اما در مواردی بروز می کند.
ابول نژادیان بیان کرد: انجام تست تنها معیار تشخیص نیست، قبلا دستورالعمل این بود که اگر یک نفر در خانواده گرفتار کرونا بود باید تمام اعضای خانواده تست دهند اما الان گفته شده که تنها از افرادی که علایم دارند تست گرفته شود.
وی افزود: تعدادی از مردم به دلیل داشتن بیماری زمینه ای باید به بهداشت مراجعه کنند اما به دلیل ترس مراجعه نمی‌کنند، کادر درمان خسته و فرسوده شده و از مردم خواهش داریم که با رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی به کادر درمان کمک کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today