پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از شناسایی و دستگیری باند کلاهبرداری خبر داد که با ترفند برنده شدن در قرعه‌کشی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان می‌کردند.

سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در تشریح این خبر گفت: در پی وصول پرونده‌های قضایی متعددی مبنی بر اینکه از حساب شاکیان مبالغی بصورت غیر مجاز برداشت شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که افرادی کلاهبردار با تماس تلفنی با شهروندان به بهانه برنده شدن در قرعه کشی کد فعال‌سازی سامانه بانکی آن‌ها را دریافت می کرده اند و پس از ورود به سامانه اقدام به برداشت وجه از حساب بانکی قربانیان می‌نمودند.
این مقام انتظامی افزود: ضمن دستگیری متهمان مشخص شد که مبلغ 3 میلیارد و پانصد میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری شده است.
سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه سپردن کد فعال‌سازی سامانه به دیگران به منزله واگذاری دسترسی به آن می‌باشد، به شهروندان توصیه کرد: نا‌آگاهی و اعتماد بی‌جا به افراد غیر منجر به مشکلات و گرفتاری‌های بعدی برای شهروندان می‌گردد، پس به هیچ عنوان با اعتماد بی‌مورد خود را گرفتار نکنید.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از هموطنان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه مشکل و موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) با ما در میان بگذارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today