ایسنا/ کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد هفته جاری را هفته‌ای نسبتا خنک عنوان کرد و وزش باد و افزایش ناچیز دما را تنها پدیده‌های جوی حاکم بر استان در این هفته برشمرد.

سیدعباس میرحسینی، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد با پیش‌بینی نوسانات دمایی ناچیز استان از امروز هشتم تیرماه تا دو روز آینده، تنها پدیده غالب در این ایام به وی‍ژه روز دوشنبه را به دلیل تقویت کم فشار سطحی، افزایش دما در ساعات بعد از ظهر و شب به همراه وزش باد نسبتا شدید و احتمال گرد و خاک عنوان کرد.
وی با بیان این که یزد در حال حاضر هفته‌ای نسبتاً خنک را تجربه می‌کند، خاطرنشان کرد: البته در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری به دنبال تقویت پر ارتفاع جنب حاره‌ای، دمای استان بین 2 تا 3 درجه افزایش خواهد یافت.
میرحسینی در مورد وضعیت دمایی استان طی شبانه روز گذشته نیز گفت: مناطق بافق، هرات و مروست با دمای بیشینه 41 درجه گرمترین و نیر با دمای کمینه 16 درجه خنکترین نقطه استان یزد طی 24 ساعت گذشته بوده است.
کارشناس هواشناسی استان در پایان نیز یاداور شد: دمای شهر یزد نیز طی این مدت بین 24 تا 37 درجه در نوسان بوده ولی در هفته جاری حداکثر دمای مرکز استان از 40 تا 41 درجه بیشتر نخواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today