ایرنا/ رئیس دادگستری شهرستان بروجرد گفت: میانگین رسیدگی و بررسی پرونده‌های قضایی در محاکم این شهرستان ۱۲۹ روز است.

حمیدرضا بوالحسنی، رئیس دادگستری شهرستان بروجرد اظهار داشت: یکی از اهداف مهم ما در راستای احقاق حقوق مردم، مبارزه با فساد اقتصادی است و در عین حال با جرائم خشن در جامعه نیز به شدت برخورد میشود.
وی بیان کرد: سال گذشته تعداد ۹ مورد قصاص آماده اجرا داشتیم که از این تعداد چهار مورد سال گذشته و یک مورد آنها نیز در سال جاری اجرا شد.
رییس دادگستری بروجرد افزود: از این تعداد، چهار مورد قصاص منجر به اجرا نیز با سازش خاتمه یافت.
بوالحسنی بیان کرد: آمار طلاق و خودکشی در شهرستان نگران کننده است بطوری که سن طلاق در بروجرد بسیار پایین آمده و این مساله ضرورت مشاوره های قبل از ازدواج را بیشتر می‌کند.
او یادآور شد: با توجه به سیاست های ابلاغی در راستای کاهش جمعیت زندان‌ها تعداد زندانیان این شهرستان از یک هزار و دویست نفر به ۶۰۰ نفر کاهش یافته است.
وی ادمه داد: از مرداد ماه سال گذشته تاکنون ۶۳ هزار و ۶۸۳ پرونده در دادگستری شهرستان رسیدگی شده و از این تعداد ۶۷ هزار و ۸۷۶ فقره مختومه شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: میزان شیوع بیماری در بروجرد بالا است و این روند نیز در هفته های جاری در حال افزایش است.
محمد کاکاوند افزود: در مورد بیماری کرونا هیچ چشم اندازی وجود ندارد و در آستانه این قرار داریم که ۵۰ درصد مردم در کشور مبتلا شوند.
وی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا باید برنامه ریزی و استراتژی خاصی در نظر گرفته شود، گفت: مردم باید ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی هستند با توجه به اینکه بیشتر مبتلایان در این شهرستان در چند روز قبل از ابتلا در مراسم عزا یا عروسی شرکت داشته اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today