باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از راه اندازی هفت مرکز ۱۶ ساعته در خراسان شمالی با هدف غربالگری بیماران مشکوک به بیماری کرونا و کاهش مراجعین به بیمارستان‌ها در استان خبر داد.

افشین دلشاد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به مراکز ۱۶ ساعته اظهار کرد: مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان با هدف غربالگری بیماران مشکوک به بیماری کرونا و کاهش مراجعین به بیمارستان‌ها راه اندازی شد.
دلشاد افزود: در این مراکز خدماتی همچون غربالگری، درمان سرپایی و ادامه مراقبت در منزل از جمله غربالگری، مشاوره، آموزش و تجویز دارو انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: انجام اقدامات تشخیص و درمانی در صورت لزوم شامل تست خون و تست کرونا و ارجاع جهت بستری در بیمارستان و ادامه درمان در بیمارستان از دیگر خدمات این مراکز است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه هفت مرکز ۱۶ ساعته در سطح خراسان شمالی وجود دارد، گفت: در هر شهرستان یک مرکز به عنوان مرکز ۱۶ ساعته تعیین شده است که این مراکز شامل پایگاه امام علی (ع) در بجنورد، مرکز خدمات جامع سلامت شماره سه در شیروان، مرکز خدمات جامع سلامت شهری در رازوجرگلان، مرکز خدمات جامع سلامت شهری در آشخانه، مرکز خدمات جامع سلامت شهدا در جاجرم، مرکز خدمات جامع سلامت شهید بهشتی در گرمه و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در فاروج است.
دلشاد عنوان کرد: این مراکز ۱۶ ساعته در دو شهرستان بجنورد و شیروان از ساعت ۸ الی ۱۶ و در بقیه شهرستان‌ها از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۴:۳۰ فعال هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today