باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی چند روز اخیر تعداد بیماران کرونایی در استان همدان روزانه ۴۰ مورد افزایش پیدا می کند.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اظهار کرد: تعداد بیماران کرونایی در استان همدان طی چند روز اخیر از روزانه نزدیک به ۳۰ مورد ابتلای جدید به ۴۰ مورد افزایش یافت.
او از بستری شدن ۵۰ بیمار کرونایی با شریط وخیم در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: اگر روند ابتلا به ویروس کرونا در استان همچنان رو به افزایش باشد به زودی استان همدان هم در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار می‌گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان همدان تاکنون موارد مبتلا به هزارو ۶۵۰ نفر رسیده است و هم اکنون ۴۱۲ بیمار با تشخیص بالینی و مشکوک به کرونا، بستری شده اند.
کرمی اضافه کرد: در این شرایط مشارکت مردم و رعایت موارد بهداشتی به خصوص زدن ماسک در ادارات و مکان‌های عمومی برای همه شهروندان ضروری است.
او خواستار شستشوی مداوم دست‌ها و شرکت نکردن در مراسم عروسی و عزا‌ شد و گفت: اردیبهشت ماه با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و همراهی مردم تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان به روزانه کمتر از ۱۰ مورد کاهش یافته بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today